Reprezentant T. J. Sokol Těpeře na SPARTAN RACE

Spartan race je jeden z nejpopulárnějších závodů překážkového běhu na světě. Jedná se o kombinaci běhu a zdolávání překážek, přičemž terén bývá velmi náročný a běží se za jakéhokoliv počasí. Tento sport založil Joe de Sena v roce 2010 v USA a brzy se rozšířil po celém světě.

Když se řekne překážkový běh, všichni si představíme překážky na stadionu, ale Spartan race je úplně o jiných překážkách. Závodník musí například přenášet těžké kameny, plazit se pod ostnatým drátem, převrátit pneumatiku nebo absolvovat test paměti, který spočívá v zapamatování si skupiny čísel a přitom myslet na běh, přelézání, podlézání a ostatní fyzické aspekty závodu. Lze zde nalézt i klasičtější překážky jako jsou balanc přes kladinu nebo hod oštěpem.

Spartan race se běží v různých závodech např. Sprint, Super, Beast, Ultra Beast atd. Všechny tyto závody se liší v délce trati a počtu zdolávaných překážek.

19. 1. 2019 se ve Vratislavicích n. N. uskutečnil jeden z celosvětových závodů tohoto sportu, a to Winter Spartan race – Sprint. V tomto závodu se běží 5 km a zdolává se 20 – 23 překážek.
A právě zde měl T. J. Sokol Těpeře svého reprezentanta Dominika Matouše. Dominik, coby 17-ti letý dorostenec se tohoto náročného závodu zúčastnil poprvé. Sám komentuje účast na závodech jako „náročný, ale velký zážitek“ =)

A jak to dopadlo??
Z celkového počtu 2 142 závodníků se náš Dominik umístil na nádherném 109. místě s časem 1:00:44.  Jen pro představu vítězný čas byl 00:44:54.

T. J. Sokol Těpeře moc gratuluje k vynikajícímu umístění a přeje mnoho dalších úspěchů. =)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.