Maratón a půlmaratón Těpeře 2019

Letošního 9. ročníku závodu horských kol Maratón a půlmaratón Těpeře se zúčastnilo celkem 74 závodníků. Z toho 37 závodníků jelo trať 42 km, a 37 závodníků absolvovalo trať 21 km, mezi kterými bylo i 9 žen.

Naše trasa se pyšní svou různorodostí a obtížností terénu. Na trase se střídá asfalt, tráva,šotolina, makadam, lesní jehličnatý povrch s kořeny. Až na jednoho závodníka dojeli letošní závod všichni v pořádku.

Dokonce byl překonán traťový rekord na trati 42 km, který doposud držel Jan Nesvatba – 1:40:52 hodin . Letos ho ale překonal mladičký závodník týmu Česká Spořitelna Accolade – Filip Rydval, a to s časem 1:39:22 hodin.

Překonán byl i rekord tratě 21 km, a to závodníkem Jiřím Šormem (CYKLOLIVE TEAM) s časem 0:52:06. Tímto časem překonal dosavadního držitele rekordu Zbyňka Růžičku (SKI PAUDERA Staré Splavy) s časem 0:54:20 hodin

Součástí závodu horských kol je i soutěž o výšlap kamenitého výjezdu – Kamzík 2019 (Těpeřský horal). Tato cena je udělována v kategorii Muži a Ženy, bez ohledu na jejich umístění v celkovém závodu. Letos cenu vyhráli Kateřina Hladíková (Ivar – CS Autor team)Filip Rydval (Česká Spořitelna Accolade).

3. Šulc Jakub

Všem závodníkům moc děkujeme za účast, výhercům gratulujeme a budeme se těšit na příští jubilejní 10. ročník.