Kreativní dílničky s Karlem Sobotkou

V sobotu 10. 11. 2018 proběhly za podpory města Železný Brod v sokolovně v Těpeřích dětmi velice oblíbené Kreativní dílničky. Tento projekt proběhl tentokrát s hostem Karlem Sobotkou.

Karel Sobotka se zabývá výrobou ručně foukaných skleněných figurek. Touto výrobou se zabývá již přes 30let. Nejprve jako zaměstnanec podniku Železnobrodské sklo, poté od roku 1990 jako soukromý živnostník. Při výrobně nepoužívá žádné formy, a proto každý vyrobený kus je originál. V roce 2013 získal Karel Sobotka za svou práci prestižní ocenění Živnostník roku.

V rámci kreativních dílniček proběhla ukázka foukání skleněných vánočních ozdob Karlem Sobotkou, poté si děti mohly tuto zajímavou sklářskou techniku samy vyzkoušet. Dále si děti tyto ozdoby samy namalovaly a jako vzpomínku si je odnesly domů.

Tato akce byla pro T. J. Sokol Těpeře velice úspěšná. Navštívilo nás přes 30 dětí a získali jsme velmi pozitivní ohlasy.

Tímto děkujeme všem účastníkům Kreativních dílniček a především děkujeme skláři Karlovi Sobotkovi za podporu tohoto projektu a za převedení mistrovského díla, kterým dokázal nadchnout a potěšit nejen děti, ale i dospělé.

Galerii fotografií si můžete prohlédnout ZDE